Rollerblade Revv Boa 125
Rollerblade REVV BOA 125 sunt patine hibride excelente, care combină categoriile de fitness și curse. Patinele sunt concepute pentru maratoane, semimaratoane și plimbări lungi și rapide.
Încălțămintea din carbon maximizează eficiența și caracteristicile de echilibru, în timp ce interiorul anatomic și respirabil îmbunătățește confortul. Pantoful dispune, de asemenea, de o limbă Rapture îmbunătățită.
Fixarea încălțămintei este asigurată de sistemul BOA dovedit și popular, care este de fapt o rotiță de strângere pe care o poți folosi pentru a fixa încălțămintea cu microprecizie. Partea de gleznă a ghetei este ușor mai joasă, iar suportul gleznei este asigurat de un clichet cu pompă.
Modelul include, de asemenea, o nouă soluție de dimensionare pe care Rollerblade o integrează progresiv în toate modelele. Așa-numitul Footbed Sizer permite ajustarea mărimii exact în funcție de necesități, fie la unul sau la ambele picioare. Funcționează prin împachetarea unor „midsoles” subțiri care sunt introduse sub talpa turnată propriu-zisă a patinelor. Dacă introduceți talpa intermediară în gheată, senzația piciorului va fi mai strânsă, astfel încât, în practică, se va crea o jumătate de mărime, sau numărul mai mic dintre cele două date.
Astfel, Revv BOA este modelul ideal pentru oricine caută confort pentru fitness, viteză în timpul patinajului și ajustabilitate maximă.
Specificații tehnice
- Cizmă din carbon
Căptușeală de calitate superioară, cu formă anatomică
Talpă ventilată
Transfer maxim posibil de energie de la revenire la cadru
Limba Rapture 3D înfășoară piciorul, îmbunătățind confortul și susținerea, permițând o senzație de flexie mai eficientă
- Sistem BOA
Sistem versatil de lațare, conceput pentru o strângere finală și precisă a încălțămintei
Strângere confortabilă și rapidă
- Cadru din aluminiu Rival de 325 mm/12,8”
Crește viteza și manevrabilitatea cu un raport ideal între flexie și rigiditate
Reglabil lateral = capacitatea de a optimiza distribuția greutății și echilibrul pentru diferite poziții de patinaj
- Roți Hydrogen de 125 mm/85A
Fabricată în SUA
Performanță, mai puțină frecare și o durată de viață mai lungă + aderență
Parametrii
Lodge: Twincam ILQ-9 Classic Plus
Fixarea încălțămintei: BOA® Performance fit system, clema pompabila de gleznă
Cadru: Rival, aluminiu extrudat din seria 7000, diametru roată de 125 mm, lungime de 12,8", axe de curse, reglabil lateral
Frână: trebuie achiziționată separat ca piesă de schimb
Căptușeală: Premium, PSI+, amortizare anatomică, limbă Revv Rapture, suport pentru călcâi și gleznă, Footboard Sizer pentru a rafina dimensiunea
Roți: Hydrogen 125mm/85A, fabricate în SUA
Înveliș: Revv, carbon, talpă exterioară ventilată, partea superioară din microfibră
